• b.jpg.jpgb.jpg
  • bb.pdf.pdf.b.jpg
  • c.jpg.jpg.jpg
  • rokduch.j.b.jpg

W sobotni, majowy, bardzo ciepły poranek z Placu Matejki w Nowej Rudzie ponownie na pielgrzymkowy szlak do Matki Bożej Strażniczki Wiary wyruszyła ok 100 osobowa grupa pątników. Gorące serca, wzbudzone intencje i dobre buty niosą nas przez łąki, lasy i wsie. Przed nami 24 km do Barda przeplatane modlitwą, śpiewem i rozmową, na którą zawsze brakuje czasu. A za nami Nowa Ruda, za której przyszłość będziemy się modlić, jej władze i mieszkańców. Choć powietrzu temperatura 27° C to lekki wietrzyk jak tchnienie Ducha Świętego sprawia, że trud pielgrzymowania nie jest uciążliwy. Przez całą naszą drogę „po górach, dolinach” rozbrzmiewa gitara i anielskie głosy ks. Jerzego Babiaka i Jego wolontariuszy misyjnych oraz sióstr salezjanek z Nowej Rudy i wolontariuszy salezjańskich. Ciekawe audycje przygotowane przez proboszcza ks. Jerzego Kosa i Artura Turańskiego o ks. Ernscie Hoffmanie, budowniczym kościoła Św. Mikołaja, płynące na falach magnetycznego głosu Dariusza Szyszkowskiego, przenoszą nas do XIX wiecznej Nowej Rudy. Natomiast konferencja brata Efrema o szlaku Świętego Jakuba, dodaje nam skrzydeł, że to nasze dzisiejsze pielgrzymowanie to jedynie początek wielu szlaków pątniczych jakie jeszcze nas czekają. Na naszej drodze jak zwykle stają bardzo otwarci i hojni ludzie a gościnność Wojborza jak zwykle wprawia nas w podziw, tam zawsze czujemy się jak w domu. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Tablica „BARDO” - tym razem wielu z nas zaskakuje - „już tak szybko?” - czyżby droga była coraz krótsza? Przed Sanktuarium z radością wita nas zimną wodą ojciec redemptorysta. Mateczko, tego nam teraz trzeba – Twojej bliskości i ochłody po bardzo upalnym dniu. Za tak wiele rzeczy musimy podziękować Maryi, o tak wiele rzeczy musimy prosić. Mateńko, bądź z nami w każdy czas… We mszy świętej kończącej nasze sobotnie pielgrzymowanie uczestniczą pątnicy z Wrocławia, Nowej Rudy i Drogosławia, rozświetlającego Sanktuarium bielą sukienek i alb komunijnych. Tym razem brakuje jedynie Słupca – tak bardzo za Wami tęskniliśmy!!! Dzień naszego pielgrzymowania jest także Dniem Matki dlatego przed naszą kochaną Matką Bożą Strażniczką Wiary składamy kosz kwiatów i wiersz noworudzianki Agnieszki Kruk:

„Sobotni poranek na pielgrzymkowym szlaku…Wędrówka w strugach deszczu i promykach Słońca… Oświetlających drogę… Promykach Wiary… Nadziei… Miłości… Zielone łąki pełne czerwonych maków… I chabrów… Z różańcem w reku… Do Matki Strażniczki Wiary podążam… Leśnymi dróżkami… W ciszy i zamyśleniu… Chwila refleksji… Modlitwa… Błaganie… I dziękczynienie za każdy dzień, za każdą chwilę Z Tobą… Za lekcję pokory i miłości… Za radość i smutek… Za uśmiech i łzy… Za Twoją Obecność Mateczko Moja...”