• e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Na łąki, na pola, biały śnieżek leci, już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci. Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie po łąkach, po polach, po szerokim lesie. Czekając cierpliwie, stańcie dookoła. Już święty Mikołaj wchodzi do szkoły.”

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał zbyt długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Dzieci nie tylko odbierały prezenty, ale śpiewały piosenki i chętnie pozowały do zdjęć z miłym gościem. Święty Mikołaj jest bardzo pracowity i mocny. Po obejściu Szkoły Podstawowej nr 7 (w dwóch budynkach) w samo południe nasz dzielny święty pojechał z ks. Jackiem do Przedszkola "Mini", by tam spotkać się z dziećmi. Radości nie było końca. Piosenki, wiersze, zdjęcia. Po odwiedzinach maluszków Mikołaj jeszcze wieczorem zagościł w naszej parafii. Wieczorem, po roratach, spotkał się z dziećmi w Domu Parafialnym.

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Niech zrobione z Mikołajem zdjęcia będą wspaniałą pamiątką dzisiejszego spotkania.

Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty za twe dobre serce i twoje prezenty. Dziś obiecujemy, kochany staruszku, zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku. Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy i na drugi roczek zapraszamy.”