Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1304799
  • g1.jpg
  • g2.jpg
  • g3.jpg
  • g4.jpg

Do naszej parafii, na zaproszenie, przyjechali goście ze Świdnicy – Krystian i Mateusz. Są to młodzi ludzie, którzy odkryli głęboką wiarę w Boga, którzy pragną się tą wiarą dzielić z innymi ludźmi. Dlatego 17 listopada odbyło się spotkanie dla ERM-u i wolontariuszy z udziałem chłopców. Opowiadali oni o swoich doświadczeniach i pierwszym bliskim spotkaniu z żywym Jezusem. Dawali świadectwo jak zmieniło się ich spostrzeżenie na świat, kiedy odkryli Miłość, która w ich codzienności jest nieodłącznym elementem. Nawoływali, aby szukać Pana Boga, gdyż tylko On potrafi dać nam szczęście, którego każdy z nas szuka. Na koniec spotkania odbyła się wspólna modlitwa w intencjach uczestników spotkania. Spotkanie miało na celu podzieleniem się swoim doświadczeniem spotkania Jezusa w swoim życiu. Czasami to, że chodzę do kościoła nie świadczy o tym, że spotkałem i poznałem Jezusa. Dobrym tego przykładem jest Mateusz, który jak powiedział "Od dziecka chodzę do kościoła i jestem ministrantem, a teraz ceremoniarzem i wydawało mi się że dobrze poznałem Jezusa. Niestety myliłem się! Tak nie było. Teraz mogę powiedzieć że Go poznaje i chcę dalej poznawać i dzielić się moim doświadczeniem z innymi". Chłopcy mają dopiero po dwadzieścia kilka lat, ale nie wstydzą się Jezusa. Chcą o Nim mówić. Dawać świadectwo innym. Patrycja Kaszuba, ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.