Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1304797
  • g1.jpg
  • g2.jpg
  • g3.jpg
  • g4.jpg

„Droga uczniów to droga powolnego rozpoznawania Jezusa jako Pana i Króla”, z tym mottem wyruszyliśmy 24 listopada, na dzień przed uroczystością Chrystusa Króla, do Świdnicy, aby razem z ministrantami, lektorami, ceremoniarzami, oraz innymi członkami Eucharystycznego ruchu młodych wielbić Boga na spotkaniu młodych. Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze, gdzie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Adama Bałabucha, następnie wszyscy udaliśmy się do świetlicy „Bolko”, aby tam wysłuchać konferencji, którą przeprowadził ks. Paweł Kilimnik. Głównym motywem spotkania była Ewangelia według św. Marka (10,17-30) o „Bogatym Młodzieńcu”, który odszedł smutny, ponieważ nie potrafił pozostawić swojego majątku i podążyć za Jezusem. Jest to aktualny problem dzisiejszego świata, tym bardziej należy uświadamiać młodym ludziom, że pieniądze, nowa technologia itp. nie są najważniejsze w życiu, że tylko Chrystus może sprawić, że będziemy naprawdę szczęśliwi. A po ubogaceniu ducha, udaliśmy się ubogacić ciało, bo „wycieczka bez maka, to nie wycieczka” Anna

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.