Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261171
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W sobotę 29 kwietnia br. w Strzegomiu odbył się doroczny Diecezjalny Turniej Ministrantów w piłkę nożną. Oczywiście nie mogło zabraknąć drużyny z naszej Parafii, stąd już  o godz. 7.30 ministranci – piłkarze ze Słupieckiej wspólnoty, wraz  z ks. Krzysztofem, udali się na rozgrywki. Turniej rozpoczął się od modlitwy w kościele Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu, gdzie o godz. 9.00 była Msza św. Tuż po Eucharystii wszyscy uczestnicy przemieścili się na teren miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przy udanej pogodzie i dobrze przygotowanych boiskach rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Nasi piłkarze wygrali pierwsze dwa mecze z Olszanami (3:2) oraz z Międzylesiem (1:0). W ten sposób wyszli z grupy „C” na pierwszym miejscu, kwalifikując się tym samym do ćwierćfinału, w którym niestety przegrali (0:1) z drużyną ze Świebodzic. Mimo apetytu na więcej, musieli zakończyć udział w turnieju. Niewątpliwie jednak należą się naszym „ministrantom na boisku” ogromne gratulacje, ponieważ zagrali w pięknym stylu. Chociaż nie doszli do finału, to ich umiejętności i technika wzbudziły podziw u kibiców. Sport, zdrowa rywalizacja, zawody, połączone z modlitwą, to dobra okazja do budowania wspólnoty z Bogiem i ludźmi. Ks. Krzysztof.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.