Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261178
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Ponad 80 ministrantów i lektorów zmagało się w rozgrywkach tenisa stołowego. Turniej po raz pierwszy odbył się w Kamieńcu Ząbkowickim. Zmagania sportowe poprzedziła Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona przez księży opiekunów drużyn. Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Dąbrowski, kamieniecki proboszcz. W homilii ks. dr Krzysztof Ora, zwrócił uwagę na postać św. Ignacego Loyoli i zachęcał chłopców do kierowania się zasadą więcej, wyżej. Zawody tenisa stołowego singli i debli rozegrano systemem mieszanym w dwóch kategoriach wiekowych. W starszej wystartowali chłopcy ze szkoły podstawowej - od klasy I do VI. W starszej konkurowali młodzi z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz ze szkól ponadpodstawowych. W szachach obowiązywały te same kategorie wiekowe. Zastosowano tu szwajcarski system rozgrywek - 7 rund, w których każdy zawodnik miał do dyspozycji 15 minut. Z naszej parafii do udziału w Tenisie stołowym zapisali się Marcin Zarański i Jakub Piasecki, którzy pojechali ze swoim księdzem opiekunem. Chłopcy walczyli dzielnie w zawodach i w swojej kategorii wiekowej, są w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach sportowych i nie tylko sportowych. ks. Jacek

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.