Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261188
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna do siebie, a więc szarzyzna i monotonia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary. Łaska, która jest dla mnie w tej godzinie, nie powtórzy się w godzinie drugiej. Będzie mi dana w godzinie drugiej, ale już nie ta sama. Czas przechodzi, a nigdy nie wraca. Co w sobie zawiera, nie zmieni się nigdy, pieczętuje pieczęcią na wieki. (Dz 62).”

IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą RADOŚCI. Również Ewangelia dzisiejszego dnia napełnia nasze myśli i serca radością. Przypowieści „O Marnotrawnym synu”, którą usłyszeliśmy podczas Mszy św., możemy również nadać tytuł „Miłosierny Ojciec”, jak zasugerował nam wszystkim ks. Marcin podczas homilii na Mszy św. o godz. 11.15 Świadomość bycia „marnotrawnym synem” nie napawa nas radością. Jednak świadomość MIŁOSIERNEGO OJCA, BOGA OJCA, który oczekuje powrotu każdego i każdej z nas jest powodem nadziei i radości. Tą nadzieję może pomóc nam wzbudzić również najnowszy film „Miłość i Miłosierdzie”, który opowiada nie tylko historię św. Siostry Faustyny, ale również historię kultu Bożego Miłosierdzia. Oglądane świadectwa mogą nas zainspirować do poszukiwania odpowiedzi na pytania: co to znaczy naprawdę ufać? Oraz czy ja naprawdę ufam, czy tylko wypowiadam słowa „JEZU UFAM TOBIE”? s. Katarzyna

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.