Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261182
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W czasie liturgii, której przewodniczył 6 kwietnia w świdnickiej katedrze, biskup Ignacy pobłogosławił 20 ceremoniarzy i 100 lektorów, nakładając im krzyże z odpowiednimi odznaczeniami i kolorem sznurków. Zachęcał również, by przyjmując znak Chrystusa, nie wstydzili się Go przed ludźmi. Wśród tych ceremoniarzy byli obecni Jan Toporowski, Mateusz Stawicki - ceremoniarze oraz Kacper Młodziejewski jako lektor. Bp Ignacy Dec powiedział że ,,Dla człowieka wierzącego posługa przy Ołtarzu Pańskim jest wielkim zaszczytem". Dla każdego z nas posługa blisko Ołtarza w różnej formie pomocy powinna być wielkim wyróżnieniem. Bo jak by nie patrzeć jest to wielka pomoc w największych wydarzeniach. Jakich wydarzeniach? Przyjścia Chrystusa pod postacią Chleba Eucharystycznego na ziemię. Zachęcamy do pięknej ,,pracy" przy ołtarzu. Czy to jako ministrant, czy lektor, czy ceremoniarz, czy szafarz.  Przecież to wszystko jest na chwałę Pana. Mamy nadzieję że za rok będą nowi lektorzy, ceremoniarze w naszej parafii. Ale żeby tak się stało, najpierw trzeba zacząć od najmłodszych. Zapraszamy do zakrystii, zapraszamy do bycia ministrantem. Jest to w jakimś sensie wyzwanie, ale dające wielką satysfakcje. Gratulujemy nowym ceremoniarzom i lektorowi. Życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu i rozwijaniu swoich zainteresowań w liturgii i przy ołtarzu Pana i zachęcamy innych do rozwijania swoich stopni na szczeblu SL. Króluj nam Chryste! ks. Jacek  

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.