Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261159
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

30 sierpnia w Łącznej Skauci Europy, Gromada Wilczków i ich rodzice wraz z ks. Marcinem modlitwą i zabawą zamykali czas wakacji. Spotkanie rozpoczęło się przemarszem przez wioskę. Miejscowi ludzie, trochę zdziwieni, ale bardzo serdeczni, wychodzili nam naprzeciw. Droga marszu nie była długa - zaledwie kilometr. Na końcu drogi, na wzgórzu Czerwoniak znajduje się XVIII - wieczna, niezwykle malownicza barokowa kaplica świętej Anny, ufundowana przez rodzinę von Magnis. Tam została odprawiona Msza święta w intencji dziękczynnej za wakacje, w intencji Skautów, Gromady Wilczków, ich rodzin, a także w intencji nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz małżeństw i rodzin. Na zakończenie Mszy świętej ks. Marcin mówił: ”Jakże często jesteśmy podobni do świętego Piotra. Jakże trudy dnia codziennego, nasze plany przeszkadzają nam w słuchaniu Boga. Często myślimy nie po Bożemu, ale po ludzku. Brak nam wiary, odwagi, ufności. A przecież Bóg, który nas stworzył, obdarzył życiem, chce naszego szczęścia, tylko musimy w to uwierzyć. Musimy dać się poprowadzić Bogu”. Po Mszy świętej wróciliśmy do naszej bazy u Pani Ewy, mamy jednego ze Skautów. Tam już był grill, zabawy i prezentacja multimedialna z ostatnich spotkań. O godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim i Bożym Błogosławieństwem zakończyliśmy pierwszą część spotkania, które kontynuowane było nazajutrz na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie-Słupcu, gdzie o godz. 15.00 polaniccy Skauci rozpoczęli spotkanie z ministrantami. Spotkanie, w którym uczestniczyli również rodzice naszych ministrantów, miało na celu przybliżenie działalności Skautów i ducha skautingu. Rodzice mogli ponadto dowiedzieć się, czym zajmują się "wilczki" podczas spotkań, czego się uczą. Rafał Broszko dzielił się swoimi spostrzeżeniami i zachęcał do założenia w naszej parafii "Gromady Wilczków." Po zabawie ruchowej nastał czas na grilla. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany i nie można było zrobić ogniska, więc tym razem - pod zadaszeniem, przy dobrym humorze i pięknym zapachu pieczonych kiełbasek następowała integracja. Dziękujemy Panu Bogu za czas spotkania ze Skautami i za czas wakacji. Niech ten czas wyda konkretne owoce w nadchodzącym roku szkolnym 2014/2015. ks. Marcin.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.