Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261158
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

"Wierzę w Syna Bożego" - pod tym hasłem odbył się dzień skupienia słupieckiej Liturgicznej Służby Ołtarza. 06 lutego w godzinach popołudniowych dzieci i młodzież wraz z opiekunami : klerykiem Gniewomirem, panem Tomkiem - tatą ministranta Bartłomieja i ks. Marcinem, pojechali do Wrocławia. Czas drogi umilała muzyka i radosne opowiadania. Nie brakowało budujących rozmów i dobrych wskazówek. O godzinie 18.30 słupiecka grupa dotarła do klasztoru Sióstr de Notre Dame (SSND) we Wrocławiu. Tam już czekał zaprzyjaźniony przewodnik, który oprowadził ministrantów po pięknie oświetlonym Wrocławiu. Wrocław nocą robi wrażenie nie tylko na dzieciach, ale na każdym odwiedzającym to miasto. W trakcie spaceru przewodnik opowiadał o historii Wrocławia. Po dobrym spacerze i szczypcie wiedzy grupa wróciła na kolację. Do tej pory był czas ″dla ciała″, na koniec dnia nadszedł moment ″dla ducha″. Po wieczornym pacierzu młodzież odśpiewała Apel Jasnogórski, a ksiądz Marcin powiedział małe słówko na dobranoc. Sobota rozpoczęła się od rannego pacierza i Mszy świętej w kaplicy klasztornej. Była to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Ks. Marcin we wprowadzeniu nawiązał do Ewangelii św. Marka i do fragmentu o odpoczynku. Mówił: ″Czas ten, który mamy teraz, jest darem Bożym. Bóg go daje, byśmy nabrali sił i ochoty do dawania świadectwa. Świadectwa, że jesteśmy uczniami Jezusa″. Po Mszy św. tradycyjnie była pamiątkowa fotka. Po dziękczynieniu za Eucharystię dzieci udały się do swoich pokoi, by spakować potrzebne rzeczy na basen. Do Aquaparku grupa udała się tramwajem, przejazd który zrobił wielkie wrażenie na najmłodszych uczestnikach wyjazdu. Po przybyciu na basen i odebraniu karnetów rozpoczęła się dwugodzinna zabawa. Atrakcji i pomysłów dzieciom nie brakowało. Czas bardzo szybko zleciał, a już o godz. 12.00 trzeba było wracać, bo był obiad przygotowany przez siostry. Po modlitwach południowych na grupę już czekał kolejny punkt programu - kino i film pt. ″Pingwiny z Madagaskaru″. Seans był dla niektórych okazją do małej drzemki po nieprzespanej nocy. Po filmie nastąpił spacer po galerii. O godz. 17.30 grupa pieszo wróciła do klasztoru, gdzie czekała siostra Miriam, by oprowadzić ministrantów po klasztorze i opowiedzieć o jego historii. Po modlitwach wieczornych wszyscy udali się do swoich pokoi, by się spakować. O godzinie 22.00 Grupa LSO wróciła do Słupca. Dziękujemy Bogu i ludziom za ten czas, i już myślimy o wakacjach. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.