Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261162
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Św. Jan Paweł II często ukazywał postać świętego kapłana – Jana Bosko. Mówił o nim "ojciec i nauczyciel młodzieży". 1 września 2014 roku powstało koło Skautów Europy, które działa przy parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Słupcu. Koło to ma za patrona świętego Jana Bosko. Z okazji minionego Jego wspomnienia, które przypadło 31 stycznia, w piątek 20 lutego w hali CTS odbył się mecz o puchar św. Jana Bosko. Przeciwnikami skautów byli chłopcy z Piszkowic, którzy przyjechali do Słupca z ks. Janem Kwiatkowskim. Mecz miał nie tylko uczcić wielkiego patrona Koła, ale zachęcić młodych ludzi do życia według Bożych przykazań, do czego zachęcał św. Jan. Mecz wygrała drużyna słupieckich skautów. Dziękujemy za to sportowe spotkanie i myślimy o kolejnym. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.