Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261184
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Pierwszy czwartek miesiąca to dzień dziękczynienia za dar kapłaństwa i dzień modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Ze słupieckiej wspólnoty tych powołań jest sporo. Obecnie na poszczególnych latach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym Słupiec ma trzech kleryków i diakona. Trzeba jednak myśleć co dalej, wszak "żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało". Cyklicznie więc, w I czwartek miesiąca Skauci Europy i ministranci gromadzą się na zabawie, a później – na modlitwie. Pierwszym punktem spotkań w ten dzień jest mecz w hali CTS o godz. 16.00, a kolejnym – Msza święta o godz. 17.00. Po Eucharystii tradycyjna agapa w salce na plebanii. Ale to nie wszystko – w każdy czwartek (oprócz drugiego czwartku miesiąca, kiedy mają miejsce spotkania TP WSD), po Mszy św. wieczornej odbywają się spotkania formacyjne. Niech wołanie Chrystusa zachęci do modlitwy o powołania i troski o tych, którzy idą drogą służby Bogu. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.