Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261148
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

14 marca, w sobotę, przedstawiciele naszej słupieckiej parafii i 16 innych parafii diecezji świdnickiej wzięli udział w V Diecezjalnym Turnieju Tenisa Stołowego Ministrantów, w Ząbkowicach Śląskich. Do konkursu zgłosiło się 76 ministrantów, z czego 8 ze Słupca. Rozegrano pojedynki na 10 stołach jednocześnie. Walka toczyła się w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia. Spotkanie rozpoczęła Msza św. o godz. 9.00. W kazaniu ks. Dawid Fiołek mówił: ″Ciało człowieka do prawidłowego rozwoju potrzebuje właściwej diety i gimnastyki. Takie ciało nie tylko ładnie wygląda, ale jest zdrowe. Podobnie jest z naszym duchem, który potrzebuje sakramentów i modlitwy. Mówi się: w zdrowym ciele zdrowy duch". Po Mszy św. rozpoczęła się druga część spotkania. Rozpoczął ją Kajetan Broniewski – polski wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. To on wprowadził młodych ludzi w świat sportu i sukcesów polskich sportowców. Poprzez film z ostatnich igrzysk zachęcał do wytężonej pracy nad ciałem i nad hartem ducha. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły ergometry wioślarskie. Każdy mógł poczuć się wioślarzem. Po zakończonych rozgrywkach głos zabrał burmistrz Ząbkowic. Podziękował ministrantom i zgromadzonym kapłanom za przyjazd i sympatyczną atmosferę. Słupieccy ministranci otrzymali wyróżnienia. Dziękujemy panu Romanowi za pomoc w wyjeździe ministrantów do Ząbkowic i już myślimy o majowych rozgrywkach w piłkę nożną w Strzegomiu. ks.Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.