Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261180
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

W sobotę 2 maja w Strzegomiu odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej. Naszą wspólnotę parafialną reprezentowali ministranci należący do koła Skauci Europy. Całą imprezę rozpoczęła Msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy Adam Bałabuch. Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonali ks. Biskup Adam, ks. Marek Żmuda – proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu, oraz zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski, który życzył drużynom przybyłym z całej diecezji dobrej zabawy i ducha walki. Drużyna słupiecka od początku ostro wystartowała. Pierwszy mecz, ze Strzegomiem... i wygrana 7:0, drugi – z Dzierżoniowem zakończony zwycięstwem 6:0. Również w następnych meczach dobra passa nie opuszczała naszych zawodników, a z każdą kolejną wygraną rosły nadzieje na zdobycie mistrzostwa diecezji. Niestety, finałową rozgrywkę Słupiec przegrał jedną bramką. Gratulujemy naszym piłkarzom ducha walki i zdobycia drugiego miejsca. Już myślimy o rewanżowym meczu z Kłodzkiem. ks. Marcin

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.