Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261176
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Służba Liturgiczna przy parafii p.w. św. Katarzyny w Nowej Rudzie-Słupcu to zwarta i zgrana drużyna, wspierająca kapłanów i wspólnoty przy niej działające. Wyszło z niej wielu dobrych i świątobliwych kapłanów. Słupiecka Służba Liturgiczna wzmacnia w dużej mierze koło Skautów Europy. Koło "Skautów Europy", na razie nie zastęp, zwraca swoją uwagę na: dbałość o zdrowie, higienę osobistą, kulturę fizyczną i sport oraz szacunek dla przyrody, troskę o rozwijanie umiejętności praktycznych, zaradności i gospodarności, dbałość o zdobywanie wiedzy w szkole i poza nią, kształtowanie charakteru i przygotowanie do wykonywania zawodu, troskę o okazywanie szacunku oraz niesienie pomocy innym bez względu na rasę, narodowość i wyznanie, a także podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, dbałość o poznanie i praktykowanie wiary. Współpraca, dobroć i wymaganie od siebie to podstawowe cechy Skautów Europy. Częste wyjazdy, pielgrzymki i spotkania integrują wspólnoty, w tym – ministrantów. Wszystkich zainteresowanych Liturgiczną Służbą Ołtarza i Kołem "Skauci Europy" zapraszamy w każdy czwartek na formacyjne spotkania po Mszy św. wieczornej i dwa razy w miesiącu na treningi na hali CTS. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.