Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291504
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

”Głoście Ewangelię! A tym, którzy uwierzą znaki towarzyszyć będą..”
Pod takim hasłem w Wałbrzychu 10 października 2015 roku odbyły się już 2 Rekolekcje Diecezjalne. Gościem specjalnym tego wyjątkowego dnia był aż z Brazylii ojciec Antonello Cededu. Ten charyzmatyczny ojciec jest misjonarzem pochodzącym z Włoch. Od lat mieszka i działa w Brazylii, jest współzałożycielem ewangelizacyjnej Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia, gdzie od 15 lat opiekuje się osobami chorymi i samotnymi. Na rekolekcjach sam ojciec przyznał, że miał nie raz do czynienia z zabójcami, prostytutkami itp. Całe wydarzenie zaczęło się punktualnie o 9:00 rano. Pierwsza część konferencji mówiła o wolności człowieka i przygotowywała nas do tego co miało nastąpić później. Ojciec Antonello tłumaczył postawę kobiety pochylonej od osiemnastu lat ( Łk 13, 10-17). Była ona trzymana w uwięzi przez szatana. Jezus widząc to uwolnił ją, kładąc ręce na jej głowie. Kobieta wyprostowała się i chwaliła Boga. Zrobił to, ponieważ Jezus kocha wszystkich ludzi do tego stopnia, że umarł za nas na krzyżu. W drugiej części konferencji ojciec Antonello Cededu kazał podejść bliżej ołtarza. Nakazał się pochylić, zamknąć oczy i słuchać jego słów. Po 15 minutach takiego stanie, do każdego podchodził ksiądz i modlił się aby w tej osobie spoczął Duch Święty. W tej chwili dużo osób momentalnie upadało bezwładnie na podłogę. Był to znak iż modlitwa księdza popłaciła się. Na sam koniec drugiej części konferencji ojciec kazał tańczyć, śpiewać, bawić się w imię Jezusa. O godzinie 15:30 dołączył do nas biskup Adam Bałabuch, który poprowadził koronkę oraz Msze Świętą. Po Eucharystii ojciec Antonello poprowadził Adorację modliliśmy się za powołanie aby nikt nie wstydził się miłości do Boga oraz o wytrwałość dla księży. Po Adoracji wszyscy rozjechali się do domów.  Był to niesamowity dzień pełen nowych ciekawych doświadczeń, niech żałuje ten kto nie był. :)Patrycja Kaszuba

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.