Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291532
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

4 czerwca br. drugi z nowo wyświęconych księży pochodzących z naszej parafii, ks. Gniewomir Flis, odprawił Mszę św. prymicyjną. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.30 w domu rodzinnym ks. prymicjanta, gdzie w gronie krewnych i przyjaciół, przyjął od swoich rodziców błogosławieństwo na drogę kapłańskiej służby. Następnie otoczony wieńcem niesionym przez dzieci z naszej wspólnoty parafialnej oraz w towarzystwie rodziny, gości, księży, kleryków i parafian, przeszedł w uroczystej procesji z akompaniamentem orkiestry górniczej do kościoła parafialnego.W progu świątyni przywitał ks. neoprezbitera proboszcz parafii, ks. prałat Jerzy Czernal, który również pobłogosławił ks. Gniewomira i zaprosił do prezbiterium. Tam przedstawiciele dzieci i młodzieży, oraz Liturgicznej Służby Ołtarza i wszystkich wspólnot duszpasterskich, wypowiedzieli pod adresem ks. prymicjanta słowa pozdrowień i serdecznych życzeń. Centralnym punktem uroczystości Prymicji była Eucharystia, której po raz pierwszy w swoim kościele parafialnym, przewodniczył ks. Gniewomir.Wśród wielu obecnych księży był również kaznodzieja prymicyjny, ks. Łukasz Czaniecki, aktualnie przebywający na studiach specjalistycznych w Rzymie. Na zakończenie uroczystej Eucharystii  ks. neoprezbiter Gniewomir Flis wypowiedział bardzo osobiście słowa wdzięczności i udzielił błogosławieństwa prymicyjnego. Życzymy ks. Gniewomirowi obfitości łask w życiu kapłańskim i polecamy modlitwie wspólnoty Kościoła. Ks. Krzysztof. 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.