Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291544
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

W sobotę 2 września w Borkach Wielkich, gdzie znajduje się nowicjat Ojców Franciszkanów Mniejszych, odbyła się uroczystość złożenia pierwszej profesji zakonnej pięciu braci, którzy zakończyli nowicjat. Do grona braci należy nasz parafianin br. Sylwan (Kacper Halat). Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 w kościele zakonnym od Eucharystii, której przewodniczył Ojciec Prowincjał Braci Mniejszych.  Przełożony wspólnoty przyjął od braci pierwszy ślub czasowy złożony na jeden rok i udzielił im błogosławieństwa na dalszą drogę formacji zakonnej. Po Mszy świętej w refektarzu zakonnym odbyła się kolacja, na którą również zostali zaproszeni goście. Naszą parafię reprezentowali rodzice i ciocia br. Sylwana oraz ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn. Jako słupiecka wspólnota parafialna bardzo cieszymy się kolejnym powołaniem zakonnym i kapłańskim, a bratu Sylwanowi serdecznie gratulujemy i polecamy w modlitwie. Aktualnie br. Sylwan Halat rozpoczął po nowicjacie sześcioletnie studia i formację w WSD Ojców Franciszkanów Mniejszych we Wrocławiu. Ks. Proboszcz Krzysztof

Więcej informacji o ślubach br. Kacpra:

http://www.dominik.w-w.pl/index.php/2017/09/pierwsze-sluby-w-nowicjacie/

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.