Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291505
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Ósmego dnia od uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa gromadzimy się w naszej świątyni, by uczestniczyć w Eucharystii i raz jeszcze przejść w procesji do czterech ołtarzy, aby słuchać słów Jezusa zapowiadających Eucharystię i Jego obecność w Chlebie. Kończymy oktawę Bożego Ciała, oddając cześć Jezusowi. Przychodziliśmy codziennie do Słupieckiego Wieczernika przez osiem kolejnych dni. W tradycji Kościoła każda oktawa jest czasem ośmiu dni (łac. octavus – ósmy) od uroczystości, którą w liturgii świętujemy niczym jeden dzień. Te dni to czas pogłębiania wiary w Jezusa Eucharystycznego, umacniania miłości i budowania osobistej więzi z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Tak jak w Boże Ciało, w procesji podążali wszyscy kapłani naszej parafii, Bractwo Św. Józefa, grupy parafialne, dzieci, które sypały płatki kwiatów i wierni. W tym dniu przynieśliśmy też z sobą do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół- symbol naszej pracy, prosząc by dobry Bóg zachował od zniszczenia przyrodę, plony rąk ludzkich i zioła lecznicze. Agnieszka

Bożej Opiece dziś szczególnie polecamy naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna, z racji Jego urodzin. Wraz z kwiatami i życzeniami ofiarujemy naszemu Drogiemu Solenizantowi dar modlitwy. Niech Bóg obdarza Cię wszelkimi łaskami, Maryja przytula do Swego Matczynego Serca, a Duch Święty opromienia Światłem każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi i każdą chwilę Twojego życia. Parafianie 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.