Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291497
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

W niedzielę Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium wybrali się do Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy na coroczny piknik z okazji zakończenia roku akademickiego i zakończenia Tygodnia - „Kultury Chrześcijańskiej”. Na początku wszyscy goście wraz z klerykami uczestniczyli we Mszy Świętej w Katedrze Świdnickiej, której przewodniczył ks. prał. Tadeusz Chlipała, rektor seminarium w Świdnicy. Homilię wygłosił ks. kan. Krzysztof Iwaniszyn, ojciec duchowny alumnów. Na początku swojej wypowiedzi nakreślił okres w jakim obecnie się znajdujemy, mówiąc o Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża, o Światowych Dniach Młodzieży oraz o 1050. rocznicy Chrztu Polski. W drugiej części homilii mówił o miłosierdziu Bożym, bazując na geście odpuszczenia grzechów kobiecie cudzołożnej, która obmyła stopy Jezusowi. Po Eucharystii wszyscy udali się do seminaryjnego ogrodu, gdzie miał miejsce piknik. Nie brakło tańców, śpiewów, dobrej strawy oraz koncertu seminaryjnego zespołu "The Clouds". Odbył się także występ naszych wolontariuszy, przedstawili oni pantomimę. W trakcje trwania pikniku malowaliśmy dzieciom twarze. Było mnóstwo frajdy i dobrej zabawy. Impreza zakończyła się o 15:00 litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Patrycja Kaszuba

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.