Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291507
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

"Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…). ( Jan Paweł II - Rzym 7 XI 1983) W ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic” w święto Matki Bożej Różańcowej w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski podjęto modlitwę o pokój w naszym kraju i na całym świecie. To także modlitwa do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Chcemy dzięki niej wychodzić poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Również z naszej parafii dnia 07.10.2017 r. wyruszyła grupa 40 osób do pobliskiego Radkowa. W kościele św. Doroty uczestnicy zgromadzili się o godzinie 10.30, tam wysłuchali konferencji i uczestniczyli we mszy świętej o godz.11.00 oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas homilii ks. Krzysztof Iwaniszyn zestawił pierwsze czytanie, w którym po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa, Apostołowie wróciwszy do Jerozolimy, trwali jednomyślnie na modlitwie razem z Maryją do naszego dzisiejszego trwania na modlitwie różańcowej w całej Polsce. Prosząc dzisiaj o pokój w Polsce i na świecie, prosimy jednocześnie o pokój w naszych rodzinach, małżeństwach i naszych sercach. Na zakończenie kapłan zaakcentował słowa abp Konrada Krajewskiego, Jałmużnika papieskiego: ”Wydaje się, że dzisiejszemu światu nic nie jest tak potrzebne, jak świadectwo człowieka wierzącego. Człowieka, który swoim stylem życia staje się dowodem na istnienie Boga. To ja mam być dowodem na istnienie Boga ..." nie tylko teraz, dzisiaj ale każdego kolejnego dnia. Pamiętajmy, że wracając do domów rozpoczyna się „msza święta naszego życia” Następnie wszyscy przeszli 2,5 km do wyznaczonych „stref modlitwy”, w których o godz.14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, która w deszczu i słońcu płynęła w kierunku Polski jak i Czech. Około godziny16.00 wróciliśmy do Słupca, wierząc, że nikt z nas w Radkowie nie był przez przypadek. Każdy z nas inaczej przeżył ten sobotni czas, czas naszego bliskiego trwania z Maryją: „To było doświadczenie jedności narodu polskiego w modlitwie do Matki Bożej. Jestem dumna z tego, że jestem Polką i że nie wstydzimy się jako Polacy przyznawać się do naszej wiary. Pokazujemy światu nie tylko naszą wiarę, ale i odwagę w obronie prawdziwych wartości.” - siostra Magdalena „Pokorną modlitwę Mszy świętej, gorliwie odmawianego różańca w drodze; w atmosferze wiatru, deszczu, słońca – na zmianę – w intencji Ojczyzny, Rodzin i Świata dobry Bóg zaznaczył tęczą na niebie przy granicy z Czechami oraz przy kościele świętej Doroty w Radkowie podczas błogosławieństwa uczestników na zakończenie... Modlitwa szczerych serc była dowodem na istnienie Boga” Maria Kokot vel Kokocińska

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.