Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1261150
  • a.1.1.jpg
  • a.1.aaa.jpg
  • a.a.a.a.a.a.a.a.a.a.jpg
  • rokducha.jpg

Urodził się 7 czerwca 1978 r. w Wałbrzychu. W 1998 r. rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy. Po utworzeniu diecezji świdnickiej w 2004 r., wraz z diakonami z diecezji legnickiej i archidiecezji wrocławskiej, jako pierwszy rocznik kapłanów nowo powstałej diecezji, 22 maja 2004 r. przyjął święcenia prezbiteratu w świdnickiej katedrze. Sakramentu kapłaństwa udzielił mu bp Ignacy Dec, pierwszy biskup świdnicki. Po rocznej pracy duszpasterskiej w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy został ustanowiony sekretarzem biskupa Ignacego Deca oraz notariuszem Świdnickiej Kurii Biskupiej.  Po roku posługi na rzecz diecezji wrócił do parafii w Głuszycy. W latach 2007-2010 był wikariuszem w Bazylice Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu, a przez kolejne sześć lat (2010-2016) pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy. Od czerwca 2016 r. sprawuje urząd wikariusza w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu. W latach 2006-2010 był diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, a w latach 2009-2015  –  członkiem Rady Kapłańskiej. Nieprzerwanie od roku 2006 pełni rolę członka Rady Duszpasterskiej.
W 2011 roku obronił licencjat na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. W roku 2013 został uhonorowany przez biskupa Ignacego Deca godnością kanonika Expositorii Canonicalis (kanonik EC), a w 2016 – kanonika rokiety i mantoletu (kanonik RM). 13 kwietnia 2017 r. w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma w Katedrze Świdnickiej otrzymał nominację na kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Kłodzku. Natomiast 1 lipca 2017 roku został mianowany proboszczem naszej Parafii. Kanoniczne wprowadzenie na urząd proboszcza miało miejsce w niedzielę 2 lipca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Przewodniczył tej uroczystości Biskup Świdnicki Ignacy Dec. 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.