• a.1.aaa.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • bbbb.jpg

Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii przejdą kolędnicy misyjni, którzy wyruszą na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi. Projekty, które otrzymają wsparcie z Papieskiego Dzieła Misyjnego dotyczą ochrony życia, edukacji i formacji chrześcijańskiej dzieci do 14 roku życia. Dzieci i młodzież po Mszy św. o godz. 12.30, po błogosławieństwie kapłana, wyruszą na słupieckie ulice z kolędą i ze skarbonką. Chciejmy otworzyć przed nimi nasze domy. Ten czas będzie też dobrą okazją do podtrzymania pięknego zwyczaju kolędowania, który niestety pomału zamiera. Dziwimy się tak chętnie przez wielu podejmowanym zwyczajom, nieraz niekatolickim (jak np. halloween), a sami nic nie robimy, by to, co nasze, katolickie, podtrzymać czy rozwinąć. Już teraz dziękuję ks. Marcinowi oraz uczniom naszej Szkoły za tę piękną inicjatywę. Dziękuję również rodzinom za przyjęcie kolędników.

Również dzisiaj po każdej Mszy, na prośbę Księdza Biskupa Świdnickiego, zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki w Pieszycach. Zbiórkę organizuje Caritas Diecezji Świdnickiej.

W poniedziałek po Mszy o godz. 9.00 różaniec za prześladowanych chrześcijan.

Do środy należy dokonać wpłaty na zabawę karnawałową. Dzieci, które przybędą na nią w przebraniach będą uczestniczyć w rozpoczynającym bal konkursie na najciekawszy, najśmieszniejszy i najpracowitszy kostium. Nagrodami są 3 bilety do Kręgielni „Nowar” w Nowej Rudzie (dla laureatów 3 miejsc i maks. do 6 osób towarzyszących każdemu z nich). Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie i w konkursie przebierańców.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca Redemptorystę, który rozpocznie przygotowanie do misji parafialnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania. Przy tej okazji dziękuję ks. Jackowi, kl. Łukaszowi, pani Annie i pani Joannie za zorganizowanie wczoraj spotkania opłatkowego dla dzieci i młodzieży z LSO i ERM.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, diakoni muzycznej oraz zaproszonych muzyków.

Informuję, że z ofiar do puszek w ubiegłą niedzielę na obiady dla dzieci z ubogich rodzin, było 1255, 50 zł. W związku z tym w tym miesiącu będzie korzystać z obiadów ośmioro dzieci (8 obiadów dziennie, to jest kwota 1152 zł). Za te ofiary oraz za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii serdecznie dziękuję.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

PLAN KOLĘDY W TYM TYGODNIU:

- poniedziałek, 14 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00: oś. XXX-lecia blok 4, 5: klatki 1,2,3

Ks. Marcin od godz. 15.00: ul. Akacjowa: 2,4,6,6A,8

Ks. Jacek od godz. 14.00: oś. Wojska Polskiego blok 6

- wtorek, 15 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00: oś. XXX-lecia blok 5: klatki 4,5,6 oraz blok 6: klatka 1

Ks. Marcin od godz. 15.00: ul. Akacjowa: 10,12,14

Ks. Jacek od godz. 14.00: oś. Wojska Polskiego blok 7: klatki 1,2,3

- środa, 16 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00: oś. XXX-lecia blok 6: klatki 2,3,4,5,6

Ks. Marcin od godz. 15.00: ul. Akacjowa: 16,18

Ks. Jacek od godz. 14.00: oś. Wojska Polskiego blok 7: klatki 4,5,6,7

- czwartek, 17 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00: oś. XXX-lecia blok 7

Ks. Marcin od godz. 15.00: ul. Kombatantów: 1,2,3

Ks. Jacek od godz. 14.00: oś. Wojska Polskiego blok 14

- piątek, 18 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 14.00: oś. XXX-lecia blok 8: klatki 1,2,3,4,5,

Ks. Marcin od godz. 14.00: ul. Kombatantów 4 oraz ul. Topolowa 1,2

Ks. Jacek od godz. 14.00: oś. Wojska Polskiego blok 15

- sobota, 19 stycznia:

Ks. Proboszcz od godz. 10.00: oś. XXX-lecia blok 8: klatki 6,7,8,9,10

Ks. Marcin od godz. 10.00: oś. Wojska Polskiego blok 8

Ks. Jacek od godz. 10.00: oś. Wojska Polskiego blok 16

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Danutę Poślad, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof Iwaniszyn – proboszcz