• a.jpg1ajpg.png
  • bbbb.jpg
  • bjpg.bjpg.png

Ogłoszenia

Dzisiaj o godz. 11.15 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy Niepodległości. Po Mszy poświęcenie pamiątkowej tablicy w parku przy ul. Radkowskiej.

Natomiast o godz. 17.15 nabożeństwo za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach zbiorowych, a po Mszy modlitwa różańcowa przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej.

W środę różaniec za prześladowanych chrześcijan oraz taca na pomoc Kościołowi w potrzebie.

W środę finaliści pierwszego etapu Plejady Świętych, który odbył się w Szkole, wyjeżdżają z ks. Marcinem i wychowawcami na finał do Ząbkowic.

W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8.30 z Róży p. Kozińskiej. Natomiast podczas Mszy o godz. 12.30 będziemy się modlić za ks. Prałata Jerzego z okazji 75 urodzin.

Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz organizacji wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną oraz za ofiary z wypominek. Zbiórka do puszek z ubiegłej niedzieli wyniosła 1764 zł. Z obiadów w tym miesiącu korzysta ośmioro dzieci. Jest to kwota 1064 zł, którą przekazałem do kuchni. Natomiast 700 zł, które pozostało, przekazałem na fundusz pomocowy dla dzieci z ubogich rodzin naszej Parafii.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wśród nich jest również ks. Marcin, któremu życzymy obfitości łask Bożych.

Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za ś.p. Bazylego Rusyniak i Józefa Szwajca, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz za zmarłych polecanych w wypominkach: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. Krzysztof IWANISZYN

Proboszcz