• e1.jpg

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Parafia św. Katarzyny w Nowej Rudzie – Słupcu

29 Niedziela Zwykła, 20 października 2019 roku

1. W poniedziałek kancelaria parafialna czynna tylko po południu od godz. 16.00 do 17.30
  2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Również we wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
  3. W środę o godz. 9:00 Msza św. z róży pani Kozińskiej.
  4. W piątek o godz. 15:00 w kaplicy DPS modlitwa w intencji pokoju.
  5. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w październiku w ciągu 10 lat.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne oraz WSD Diecezji Świdnickiej.
  7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji ks. Kamila z okazji urodzin oraz Msza św. z róży pani Kazimierskiej. Natomiast o godz. 18.00 Msza św. z róży pani Lenarczyk.
  8. W ostatnim czasie były przeprowadzone zbiórki do puszek. Pierwsza na obiady dla dzieci z ubogich rodzin, z której było 1121 zł i 37 gr. W tym miesiącu z tych obiadów korzysta 11 dzieci. Obiady zostały opłacone w kwocie 1232 zł. Druga zbiórka była na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież w nauce. Kwota tej zbiórki wyniosła 1670 zł. Za te ofiary oraz ofiary na potrzeby naszej Parafii bardzo dziękujemy.
  9. Na stoliku z przodu kościoła przy ambonie są wyłożone w specjalnych kopertach kartki wypominkowe. Każda kartka ma dokładną datę i godzinę, kiedy będziemy się modlić za zmarłych, których imiona i nazwiska będą wypisane.
  10. Nasza Parafia organizuje w przyszłym roku ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Jeleniej Górze. Termin: 10 – 15 lutego. Organizujemy również wakacje dla dzieci i młodzieży w Medjugorie i Chorwacji. Termin: 26 czerwca – 3 lipca. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii. Zarówno zimowy, jak i letni wypoczynek, będzie przygotowany przez Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe AS–tur 4 z Jeleniej Góry. Niebawem wszystkie szczegóły będą na stronie internetowej Parafii.
  11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  12. Na koniec pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie za Aniele JOŚKO, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Krzysztof Iwaniszyn

Proboszcz