Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1136034
  • a.jpg.a.png
  • adwent.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • b.jpg1.jpg
  • baner.jpg
  • biui.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

1.Dzisiaj przypada IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszy można złożyć ofiarę do puszek na pomoc prześladowanym z powodu wiary w Chrystusa.
2.Dzisiaj modlitwą wspieramy również naszego ks. Marcina z okazji imienin. Drogiemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia. Uroczyście uczynimy to podczas Mszy św. o godz. 11.15.
3.Dzisiaj również o godz. 14.00 Msza św. w Sanktuarium, a o godz. 17.30 w kościele parafialnym  modlitwa wypominkowa za zmarłych.
4.W poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. w intencjach zbiorowych, w których będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. będzie różaniec. Nie będzie natomiast procesji. Procesje z figurą Matki Bożej będą w okresie od maja do października, czyli w tym czasie, kiedy były objawienia Maryi.
5.W poniedziałek o godz. 17.00 na plebanii spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem „Orszaku Trzech Króli”. Kto by chciał pomysłem i pracą pomóc w organizacji Orszaku, serdecznie zapraszamy na to robocze spotkanie.
6.Natomiast od wtorku można internetowo wziąć udział w konkursie „Głosuj na wielbłąda”. Już po raz piąty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, będą mogli wygrać wielbłąda, który weźmie udział w ich Orszaku. Bardzo zachęcamy do głosowania. Szczegóły konkursu na stronie parafii wwwparafiaslupiec.pl.
7.We wtorek różaniec w intencji prześladowanych chrześcijan.
8.W środę o godz. 17.00 Msza św. z udziałem w liturgii wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.  
9.W piątek rozpoczniemy Nowennę przed odpustem parafialnym ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Już dzisiaj informujemy, że w tym roku będziemy przeżywać „Triduum Odpustowe”, a więc trzy dni modlitwy przez wstawiennictwo naszej świętej patronki. Szczegóły na stronie internetowej Parafii i na plakatach. Za tydzień w ogłoszeniach podamy dokładny plan uroczystości.
10.W piątek finaliści I części konkursu „Plejada Świętych” wezmą udział w finale Diecezjalnym, który odbędzie się w Ząbkowicach. Wszystkim uczestników I i II części serdecznie dziękujemy za świadectwo i gratulujemy zaangażowania i występów. Wyrazy wdzięczności składamy dyrekcji i nauczycielom naszej Szkoły oraz katechetom, a szczególnie ks. Marcinowi, pani Marioli Ligorowskiej i pani Małgorzacie Malach – Barańców.
11.W piątek po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów. Ponawiamy zaproszenia dla kandydatów na ministrantów.
12.W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 z róży pani Józefów. Natomiast podczas Sumy będziemy się modlić za przeżywających w listopadzie rocznicę chrztu św.
13.Nasza Parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodych w duchu Taize, które odbędzie na przełomie roku w Bazylei. Bliższe informacje u ks. Jacka i na stronie internetowej.
14.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
15.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za przygotowanie Święta Niepodległości, zarówno w kościele, jak i w domu parafialnym. Szczególnie dziękujemy ks. Marcinowi, pani Magdalenie Lichwie i pani Jadwidze Kozakowskiej, nauczycielom i uczniom z naszej Szkoły oraz panu kościelnemu, pani Marii Stożek, panu organiście i chórowi parafialnemu, Bractwu św. Józefa i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Serdecznie dziękujemy za udział i modlitwę parafianom i gościom.  Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Jubilatom  i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Nie Bóg błogosławi naszej Parafii i naszemu Miastu.

 

 

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.