Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1136038
  • a.jpg.a.png
  • adwent.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  • b.jpg1.jpg
  • baner.jpg
  • biui.jpg
  • na_strone.jpg
  • rokducha.jpg

1.Zgodnie z zaleceniem Świdnickiej Kurii Biskupiej, dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w Diecezji. 
2.Podczas Sumy będziemy się modlić za naszego ks. Prałata Jerzego Czernala z okazji urodzin. Do daru modlitwy dołączamy dar serdecznych życzeń.
3.Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. w  Sanktuarium, po której nastąpi zimowa przerwa do końca lutego.
4.Również dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
5.W czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym organizujemy „Słupieckie Spotkanie Młodych – „Szczęśliwi Miłosierdziem” z okazji wspomnienia św. Andrzeja Apostoła. W ten sposób chcemy uczyć młodych chrześcijańskiej formy zabawy.
6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota oraz niedziela miesiąca:
A – w piątek:
- od godz. 7.30 do 15.00 Adoracja w kaplicy,
- od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach
- od godz. 16.00 okazja do spowiedzi
- o godz. 18.00 przy kościele rozpoczęcie Drogi Krzyżowej do Sanktuarium na Górce
- w tym dniu ofiarujmy komunię świętą w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie grzechy świata.
B – w sobotę:
- o godz. 9.00 Msza św. za ś.p. ks. Andrzeja Kolbusza, byłego proboszcza naszej Parafii,
- po Mszy o godz. 9.00 oraz o godz. 16.30 różaniec wynagradzający,
- w tym dniu ofiarujmy komunię świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, zniewagi i świętokradztwa.
C – w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent:
- o godz. 9.00 Msza św. z róży pani Dereń, a po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca,
- po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu,
- po każdej Mszy św. tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin
7.W sobotę 2 grudnia o godz. 13.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się  koncert: „Światełko dla Hani - Pod Skrzydłami Anioła”. Będzie to koncert ku pamięci córki państwa Agnieszki i Andrzeja Kruk, ale też dla koleżanek i kolegów Hani  z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.
Podczas koncertu oprócz występów artystów, w tym naszego chóru parafialnego będzie kiermasz świąteczny, licytacje, kawa, ciasto. Dochód z koncertu zostanie przekazany na potrzeby dzieci z dolnośląskiego hospicjum. Zapraszamy serdecznie, niech to Światełko płonie Dobrem, Wiarą, Nadzieją i Miłością.
8.Są już do nabycia świece Caritas, jak wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Tradycyjnie zachęcamy również dzieci pierwszokomunijne o nabycie tych świec.
9.W Adwencie będzie również wystawione Drzewko Dobroci. Każdy aniołek na drzewku, to jedno dziecko z rodzin najbardziej potrzebujących. Na odwrocie aniołka określona jest płeć i wzrost dziecka oraz rzeczy, jakich potrzebuje. Aniołka z drzewka ściąga osoba dorosła i w miarę możliwości spełnia określone życzenia. Termin przynoszenia paczek do 18 grudnia. Na paczce prosimy podać numer aniołka.
10.Trwa konkurs na najładniejszą Gwiazdę Betlejemską, która weźmie udział w Orszaku Trzech Króli. Prace należy przynosić do szkoły.
11.W tym tygodniu osoby upoważnione rozpoczną roznoszenie opłatków na Wigilię. Bardzo proszę by te osoby, które do tej pory roznosiły opłatki, w tym roku również podjęły tę posługę. Już teraz im bardzo serdecznie dziękuję.
12.Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na potrzeby Parafii, w tym na nowy ekran oraz za wszelką życzliwość. Dziękuję za przygotowanie i obecność podczas naszego Triduum Odpustowego ku czci św. Katarzyny. Jednocześnie informuję, że od naszego odpustu w każdy czwartek po Mszy o godz. 9.00 i po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo do naszej patronki św. Katarzyny.
13.W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marii Leżańskiej, Stefanii Urbaniak, Wandy Wojtal i Romualda Bunij. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian i zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świecie na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.