• a.jpg.a.png
  • adwent.jpg
  • b.jpg.b.jpg
  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu według stałego grafiku. Zachęcamy również innych do modlitwy.
  1. Tradycyjnie po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na obiady dla dzieci z ubogich rodzin.
  1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30
  1. Przypominamy, że w Sanktuarium na Górze Wszystkich Świętych w okresie zimowym do końca lutego nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
  1. Od dzisiaj w kościele jest wystawione Drzewko Dobroci. Każdy aniołek na drzewku, to jedno dziecko z rodzin najbardziej potrzebujących. Na odwrocie aniołka określona jest płeć i wzrost dziecka oraz rzeczy, jakich potrzebuje. Aniołka z drzewka ściąga osoba dorosła i w miarę możliwości spełnia określone życzenia.
  1. W poniedziałek o godz. 9.00 Ksiądz Biskup Ignacy Dec odprawi uroczystą Mszę św. z okazji Barbórki. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji górników i ich rodzin oraz za zmarłych górników.
  1. W okresie Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami na Roraty.
  1. W środę o godz. 17.00 Msza św. z Róży pani Chmielewskiej.
  1. W środę serdecznie zapraszamy dzieci na Spotkanie ze św. Mikołajem. Najpierw zapraszamy do kościoła na Roraty o godz. 17.00. Natomiast po Mszy św. odbędzie się druga część w Domu Parafialnym gdzie m. in. będą: zabawy mikołajkowe, konkursy z nagrodami i poczęstunek. Ten wieczór przygotowuje KSM naszej Parafii.
  2. W czwartek będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta z okazją do spowiedzi od godz. 16.00. W tym dniu ofiary na tacę będą przeznaczone na WSD Diecezji Świdnickiej. Po Mszy wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD.
  3. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 w kaplicy DPS będzie „Godzina Łaski”. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
  4. Również w piątek o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich Rodziców z obrzędem poświęcenia medalików.
  5. W piątek odbędzie się także wyjazd formacyjny młodzieży z Gimnazjum do Torunia wraz z ks. Marcinem i wychowawcami. W programie m. in. zwiedzanie Torunia, Sanktuarium św.  Jana Pawła II oraz Radia Maryja i dzieł z nim związanych.
  6. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. oraz nabożeństwo do Matki Bożej Słupieckiej.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Witold Radowski, Redemptorysta z Tuchowa. Dzieło rekolekcji polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.
  8. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiorka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  9. W czwartek 14 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do Domu Parafialnego kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, opiekunów, bliskich – na wigilię. Chcemy się spotkać we wspólnym gronie, aby z opłatkiem w dłoniach, życząc sobie wzajemnie wielu łask Bożych, podziękować Bogu za cztery miesiące formacji i prosić o dalszą opiekę. Będzie to też okazja, by sobie nawzajem podziękować, wypowiedzieć się jak ten czas formacji wygląda, co warto jeszcze zrobić. Bardzo prosimy, aby każdy zatroszczył się o stół i na spotkanie przyniósł coś swojego. Czas trwania spotkania planowany jest na półtorej godziny.
  10. W sklepiku i przed kościołem można nabyć świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
  11. Zbiórka darów żywnościowych na Święta dla ubogich Rodzin naszej Parafii potrwa do 15 grudnia.
  12. Dziękuję za wszelką życzliwość oraz złożone ofiary na potrzeby Parafii. Dziękuję Marcinowi oraz panu kościelnemu Edwardowi i panu Kazimierzowi za przygotowanie dekoracji adwentowej.
  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: ś.p. Tadeusza Szymańskiego i Adama Płusa. Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świecie na wieki wieków Amen. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.