• a.jpg.jpg.b.jpg
  • c.jpg.jpg.jpg
  • c.pdf.pdf.png
  • parafiada_2018BANER.jpg
  1. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego proszę przyjąć od nas duszpasterzy serdeczne życzenia. Życzymy naszym drogim parafianom i gościom głębokiego duchowego doświadczenia obecności Jezusa oraz Jego Miłości i Pokoju. Życzymy ufnej wiary i nadziei, że Jezus nasz Odkupiciel nadaje sens naszemu życiu i rozwiązuje trudne sprawy. Życzymy jedności, życzliwości i dobroci. Życzymy również zdrowia i wszelkiej pomyślności.
  1. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy oraz w kościele o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu taca będzie przeznaczona na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz na WSD Diecezji Świdnickiej.
  1. W środę podczas Mszy o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 obrzęd poświęcenia wina z okazji święta św. Jana Apostoła.
  1. Od czwartku ze względu na Kolędę nie będzie Mszy wieczornych w dni powszednie. Tak będzie przez cały miesiąc.
  1. W niedzielę 31 grudnia będziemy przeżywać święto św. Rodziny. To dobra okazja do modlitwy za rodziny naszej Parafii. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Poradnię Rodzinną w Świdnicy. W tym dniu po Mszy o godz. 11.15 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą gwiazdę kolędniczą. Natomiast wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne z okazji kończącego się roku i rozpoczynającego nowego roku. W nocy o godz. 23.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym roku 2018.
  1. Informujemy, że 6 stycznia 2018 roku, odbędzie się tradycyjnie w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. Obecnie trwa organizacja, a szczegóły są na stronie internetowej Parafii. Jednocześnie prosimy, aby parafianie również przygotowali się do tego wydarzenia przez dobranie czerwonego koloru (ubrania, szaliki, chusty, czapki, balony, itp.).
  1. Natomiast 7 stycznia przejdą po naszej parafii Kolędnicy Misyjni, czyli dzieci z naszej wspólnoty, które w ten sposób zbierając ofiary, przeznaczą je na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.
  1. Nasza Parafia organizuję w 2018 roku pielgrzymki: w kwietniu do Włoch i w czerwcu do Medjugorie. Bliższe informację u ks. Proboszcza.
  1. Z okazji Świąt wyrażam z głębi serca moją wdzięczność ks. Prałatowi, ks. Marcinowi, ks. Jackowi za pomoc i wspieranie mnie w posłudze duszpasterskiej oraz wszelką życzliwość. Dziękuję również serdecznie paniom katechetkom Marioli i Magdalenie za posługę katechetyczną i wsparcie. Dziękuję wszystkim osobom świeckim, które na co dzień służą naszej Parafii i wspierają Proboszcza. Proszę pozwolić, że imiennie podziękuję paniom: Joannie, Wandzie, Marysi, Jasi, Jagodzie, Jadwidze oraz Panom: Zygmuntowi, Edwardowi, Danielowi, Wojtkowi, Kazimierzowi. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w grupy i wspólnoty duszpasterskie: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych.  Dziękuję dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom naszych Szkół i Przedszkoli oraz rodzicom, za współpracę w dziedzinie wychowania dzieci i młodzieży. Wyrażam wdzięczność wszystkim osobom reprezentującym służby, instytucje, komitety i organizację, które służą w naszym mieście, a na których zawsze możemy liczyć. Dziękuję wam wszystkim kochani parafianie za to, że jesteście z nami, że nas wspieracie modlitwami i ofiarami. Dziękuję za wasze zaangażowanie i każdą pomoc. Dziękuję za świadectwo wiary.
  2. Z potrzeby serca pragnę podziękować ks. Marcinowi za pomysł i wykonanie dekoracji świątecznych w kościele oraz osobom, które mu pomagały, czyli pani Marii Stożek oraz panom: Zygmuntowi Nikodemowi, Wacławowi Waśko, Edwardowi Bawołowi, Janowi Aniszewskiemu, Markowi Mydze, Kazimierzowi Wypychowi, Arturowi Wojtyra, a także panu Krzysztofowi Miszczakowi. Również serdecznie dziękuję ks. Jackowi, panu Bogdanowi Basoniowi, pani Annie Kaszuba i młodzieży za przygotowanie dekoracji w kaplicy. Panu Wojtkowi z Górki dziękuję za dekoracje w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Wielkie Bóg zapłać za pomoc przy dekoracjach państwu Monice i Sebastianowi Dacyna oraz paniom Barbarze Dacyna, Danucie Mika i Annie Luksa.
  3. Na koniec wyrażam wdzięczność za przygotowanie liturgii na Pasterce ks. Jackowi, Bractwu św. Józefa, ministrantom i lektorom, panu kościelnemu Edwardowi, panu organiście Danielowi oraz chórowi parafialnemu i orkiestrze górniczej. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

PLAN KOLĘDY W TYM TYGODNIU

- Czwartek, 28 grudnia:

Od godz. 10.00 – Zagórze Stare, ul. Widokowa, Wrzosowa, Radkowska: numery parzyste od 110 do 42 i numery nieparzyste od 105 do 47

- Piątek, 29 grudnia:

Od godz. 10.00 – ul. Parkowa, Szkolna, Kwiatowa, Radkowska: numery parzyste od 40 do 6 i numery nieparzyste od 41 do 1

- Sobota, 30 grudnia:

Od godz. 10.00 – ul. Kłodzka: od 1 do 13, Wiejska oraz Zielonka i Zagórze Nowe