Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291500
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Czwartek, drugi dzień pielgrzymki. Po bardzo dobrym śniadaniu, o godz. 8.15 grupa udała się autokarem do Gdańska. Tam czekała już pani przewodnik Elżbieta Makowska. Pierwszym punktem programu drugiego dnia było zwiedzanie Westerplatte. Warto przypomnieć, że atakiem na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa, a Polacy bronili się tam tak skutecznie, że Niemcy, mimo użycia samolotów i statków, nie mogli go zdobyć. Do centrum Gdańska wróciliśmy statkiem "Elżbieta". Rejs, któremu towarzyszył  bardzo ciekawy komentarz przewodnika, pozwolił nam zwiedzić Gdańsk z innej perspektywy. Po zacumowaniu na przystani w okolicy Starego Żurawia, od odwiedzin  Domu Uphagena, obecnie siedziby Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, rozpoczęliśmy pieszą wycieczkę Drogą Królewską po Starym Mieście. Następnie: Kościół Mariacki,  Złota Brama, ul. Długa, Długi Targ. W trakcie zwiedzania był czas na kawę i na coś słodkiego. Po bardzo bogatym w różne atrakcje dniu, około godz. 16.00, grupa udała się autokarem z powrotem do Władysławowa. Z małym poślizgiem, o godz. 18.15, rozpoczęła się obiadokolacja, po której  nastąpił wyjazd nad morze. Na plaży nie brakowało dobrych humorów i okazji do świetnych fotek. W wieczornej Mszy św. pielgrzymi podziękowali za wolną Polskę i prosili o Boże Miłosierdzie dla zmarłych. O godz. 20.30 rozpoczął się Pogodny Wieczór; zabawę poprowadził DJ Krzysztof. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.