Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291496
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Pobudka o godz. 4.30. Wstajemy zaspani, ale gotowi na drugi dzień pielgrzymowania po zabytkach Rzymu. Po zabraniu suchego prowiantu udajemy się do autokaru do Watykanu. Po przejściu bramek sprawdzających nasze bagaże udajemy się do Kaplicy św. Sebastiana, gdzie spoczywają doczesne szczątki naszego Rodaka, św. Jana Pawła II. W kaplicy tej ks. Marcin wraz z ks. Michałem odprawiali tylko dla naszej pielgrzymki Najświętszą Eucharystię. Po Mszy św. zwiedzaliśmy bazylikę św. Piotra. Podziwialiśmy ołtarz przykryty baldachimem wspartym na czterech kolumnach. Był też czas na tradycyjne "głaskanie" nogi św. Piotra. Podziwialiśmy w bocznym ołtarzu rzeźbę Michała Anioła – Pietę.  Do bazyliki prowadzi pięć bram: Śmierci, Dobra i Zła, Brązowa - Filarete (z płaskorzeźbami o życiu i śmierci św. Piotra), Sakramentów, i najważniejsza w Roku Miłosierdzia – Brama Santa Porta, otwarta w latach świętych. W tym Roku Miłosierdzia nasze kroki kierują się do dalszych bazylik, w których Ojciec św. Franciszek otworzył Święte Drzwi. Są to: Bazylika św. Jana na Lateranie  ze Świętymi Schodami (28 stopni), których trud przebycia na kolanach podjęli niektórzy z uczestników pielgrzymki;  Bazylika Santa Maria Maggiore, zwana potocznie Matki Bożej Śnieżnej oraz Bazylika św. Pawła za Murami. W drodze do wymienionych świątyń  ponownie mijamy Forum Romanum, podziwiamy Koloseum, Panteon, Łuk Konstantyna, Kapitol, Plac Wenecki, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, oraz odnowioną słynną Fontannę di Trevi. Zmęczeni, we wspaniałych humorach wracamy autokarem na obiadokolację i nocleg. Irena Indrzejczyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.