Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291519
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Po miłym pobycie w Fuggi opuszczamy po dobrym śniadaniu hotel "Ambrozja" i wyruszamy w dalszą drogę. Przed nami następny etap pielgrzymki – Monte Cassino. Pobyt w tym ważnym dla Polaków miejscu zaczynamy od zwiedzania Opactwa Benedyktyńskiego. Krótki rys historyczny przekazany nam przez przewodniczkę naszej pielgrzymki, panią Lucynę, uświadomił nam, jak ważne jest to miejsce. Odrestaurowany kościół Benedyktynów robi na nas mocne wrażenie. Nasz pobyt w opactwie wieńczy odprawiona przez naszych księży Eucharystia. Po zaśpiewaniu pieśni "Boże coś Polskę" opuszczamy klasztor i w zadumie udajemy się na cmentarz Żołnierzy II Korpusu. Tam, przy grobie dowódcy Korpusu Władysława Andersa została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i odśpiewana wspólnie pieśń "Czerwone maki na Monte Cassino".  Pobyt na cmentarzu poległych w walce polskich żołnierzy zakończyliśmy zapaleniem zniczy i złożeniem wiązanki kwiatów. Irena Indrzejczyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.