Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291556
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Jesteśmy w San Giovanni Rotondo. Poprzedni dzień zakończył się przyjazdem do tej miejscowości, w której żył i pracował do śmierci Ojciec Pio. Zwieńczeniem tego dnia był różaniec odmówiony o godz. 21:45. Dzisiaj dzień przywitał nas zachmurzonym niebem, po śniadaniu udaliśmy się na Mszę Świętą w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej. Wchodząc do kościoła przechodzimy przez kolejne na naszym pielgrzymkowym szlaku drzwi święte. W kaplicy kościoła została odprawiona Msza Św. w intencji pielgrzymów. Po zakończeniu Eucharystii przechodzimy do Bazyliki, w której znajduje się konfesjonał O. Pio, krucyfiks, przy którym Ojciec otrzymał stygmaty w 1918 roku, mijamy Jego celę mieszkalną, aby na koniec dotrzeć do miejsca ostatniego pochówku, gdzie w szklanej trumnie spoczywa Jego ciało. Wychodząc z bazyliki w oddali widzimy założony przez Niego szpital "Ulgi w cierpieniu". Kończąc spotkanie z Padre Pio przemierzamy drogę krzyżową, rozważając kolejne etapy Męki Pańskiej. Wyjeżdżamy do Monte San Angelo, w której znajduje się Sanktuarium Św. Michała Archanioła (Kaplica Anielskiego Wybaczenia, czy też inna nazwa – Kaplica Spowiedzi) – najstarsza świątynia w Europie. Zwiedzanie zaczynamy od kaplicy Michała Archanioła, aby przejść do groty, gdzie znajduje się figura Anioła. Ubogaceni przeżyciami dzisiejszego dnia oddajemy się opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z racji dzisiejszej środy, poświęconej Matuchnie Przenajświętszej – wracamy zadowoleni. Irena Indrzejczyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.