Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291509
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Pobudka godz.500. Wyruszamy w dalszą drogę, żegnamy San Giovanni Rotondo, aby jak najprędzej dojechać do Lanciano - miejsca pierwszego Cudu Eucharystycznego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Św. Następnie wyruszamy do Sanktuarium w Manopello, w którym to czczona jest od wieków relikwia Cudownego Oblicza Chrystusa na chuście. Następny etap naszej pielgrzymki to Loreto. Tu w bazylice loretańskiej oprócz domku Maryi z Nazaretu, godną uwagi dla nas jest Kaplica Polska. W tej miejscowości znajduje się również Cmentarz Polskich Żołnierzy, którzy polegli w obronie ziemi włoskiej. Dla uczczenia ich pamięci zostały zapalone znicze, odmówiono modlitwę za zmarłych oraz odśpiewano hymn "My chcemy Boga".W godzinach wieczornych dotarliśmy do Bellarii, miejscowości położonej nad Adriatykiem, by po kolacji udać się na spacer po plaży i zasłużony wypoczynek. Irena Indrzejczyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.