Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291526
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

7:00 Wyruszamy na ostatni etap naszego pielgrzymowania po Włoskiej Ziemi. Dojeżdżamy do Padwy, miasta w którym żył i zmarł św. Antoni Padewski. To najstarsze włoskie miasto słynące z uniwersytetu. W bazylice tej znajduje się również akcent polski - Polska Kaplica, oraz obraz św. Maksymiliana Marii Kolbego. Najważniejszymi miejscami bazyliki są: Kaplica Grobu Św. Antoniego i Kaplica Relikwii. Ostatnim etapem naszego pielgrzymowania była Wenecja - miasto na wodzie. Tutaj przypływamy statkiem Orso, przez zatokę na Plac Św. Marka. Po drodze mijamy "Mostek Westchnień". Kanałami Wenecji pływają gondole. Na najważniejszym placu Wenecji wznosi się Bazylika poświęcona Św. Markowi Ewangeliście. W jej wnętrzu zaskakuje gargantuicznych rozmiarów Ołtarz Pala di'Oro bogato zdobiony złotem i drogimi kamieniami, piękne freski, mozaiki, malowidła, oraz grób z relikwiami Św. Marka ewangelisty. Mszą w podziemiach bazyliki kończymy nasz pobyt w Wenecji. Krętymi, wąskimi uliczkami udajemy się do autokaru, by wyruszyć w drogę powrotną do domu przez Wiedeń (Kahlenberg). Irena Indrzejczyk

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.