Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291522
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Kiedy cały Słupiec jeszcze spał, o godzinie trzeciej nad ranem przedstawiciele wspólnoty św. Katarzyny Aleksandryjskiej  wyruszyli na pielgrzymkowy szlak "Śladami Św. Jana Pawła II″. I choć pora była bardzo wczesna,  to  w oczach wszystkich uczestników wyjazdu widać było pewne podekscytowanie. Po modlitwie do św. Jana Pawła II pielgrzymi  jeszcze trochę uzupełniali niedobory snu, by o godz. 7.00 odśpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Około godz. 10.30  rozpoczęło się zwiedzanie Sanktuarium św. Jana z Dukli . Oprowadzał nas brat Łukasz z czwartego roku studiów. Przybliżył żywot św. Jana, a na koniec wszyscy ucałowali relikwie Świętego. Po modlitwie, pamiątkowej fotce i zakupie pamiątek udaliśmy się do Pustelni św. Jana. Tu na nas już czekał ojciec Tadeusz. Ojciec, opowiadając o pustelni, jej znaczeniu, podkreślał, że "mamy dać się Bogu złapać za rękę... każdy w swoim życiu musi mieć taką pustelnię, gdzie usłyszy Boga i da mu się prowadzić". Po świadectwie ojca Tadeusza udaliśmy się do cudownego źródełka, by zaczerpnąć wody i ruszyć do Strachociny. O godz. 13.30 przyjechaliśmy do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Jedna z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek oprowadziła nas po Sanktuarium i mogliśmy ucałować relikwie św. Andrzeja. Około godz. 16.00 cała grupa została zakwaterowana w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi. O 17.00 – kolacja, po której nastąpiła uroczysta Msza św. z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Na koniec wszyscy mogli ucałować krzyż i publicznie oddać Mu cześć. Wieczorem chętni wybrali się na wycieczkę po Rzepedzi, a część została na miejscu, by przygotować ″Pogodny Wieczór″. Po owocnym dniu wszyscy o 21.00 poszli spać.  ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.