Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291529
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Drugi dzień wędrowania śladami świętego Jana Pawła II rozpoczęła poranna Msza Święta. Zawierzyliśmy Bogu nowy dzień, nowych ludzi, nowe doświadczenia, które są kolejną szansą i mają nas uświęcić. Po śniadaniu, pysznej kawie z ciastem domowej roboty, udaliśmy się naszym autokarem do Smolnika, by stamtąd odbyć przejażdżkę  dyliżansami Doliną Osławy, bezdrożami i rzekami na trasie:  Smolnik – Mików – Duszatyn, pokonując w obie strony prawie 20km. Po dojechaniu do miejscowości Duszatyn weszliśmy na szlak Jana Pawła II  i rozpoczęliśmy wędrówkę utwardzoną drogą do rezerwatu Zwiezło z jeziorkami duszatyńskimi. Idąc szlakiem, mogliśmy niejako przenieść się w przeszłość i przywołać w wyobraźni  obraz Karola Wojtyły, który najpierw jako ksiądz, potem – biskup i kardynał, wędrował po tych pięknych zakątkach Bieszczad. Ognisko z kiełbaskami na leśnej polanie wzmocniło nasze siły i dało odpoczynek, ale też okazję do miłych rozmów. W drodze powrotnej  zajechaliśmy dyliżansami  pod kamienną cerkiew w Smolniku z 1806 r., pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja. Wracając, spotkaliśmy górali z Nowego Targu handlujących oscypkami, które w sporej ilości nabyliśmy. Po obiadokolacji rozpoczął się ostatni punkt dzisiejszego bardzo bogatego w wydarzania dnia –  „Pogodny Wieczór z DJ”. I tak upłynął kolejny dzień naszego wędrowania. Dziękujemy Bogu za to wszystko, co nam ofiarował  i prosimy, by służyło to  duchowemu rozwojowi. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.