Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1291535
  • e1.jpg
  • e4.jpg
  • e5.jpg
  • e6.jpg

Trzeci dzień pielgrzymowania "Śladami Św. Jana Pawła II" rozpoczął się od Mszy św. Święty Jan Paweł II na Westerplatte w 1987 r. mówił: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". I to hasło, powtórzone podczas Mszy św., patronowało nam przez cały trzeci dzień pielgrzymki. Po śniadaniu o godz. 9.00  wyruszyliśmy autokarem nad Solinę.  Po przyjeździe na parking i zrobieniu pamiątkowych zdjęć cała grupa pieszo udała się w stronę portu, a że czas wypływu na Solinę został zaplanowany na godz. 12.00,  w porcie mieliśmy ″na kawę″ dobre półtorej godziny. Po zwiedzeniu obiektu i wypiciu kawy, o godz. 12.00 nastąpił rejs po Solinie. Na statku nie brakowało dobrego humoru, muzyki, ale też – cennej wiedzy. Czas przepływu upłynął bardzo szybko, ale pozostały piękne fotki  i dobry nastrój . Po dopłynięciu do portu w Polańczyku był czas na obiad i małą rekreację. O godz. 15.00 cała grupa, jak zawsze punktualna, wyjechała z parkingu w Polańczyku do Komańczy. W Komańczy jedna z sióstr Nazaretanek przybliżyła postać Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Jego internowanie w klasztorze i święte kapłańskie życie. Obejrzeliśmy pamiątki po Kardynale, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod Jego pomnikiem i  wyruszyliśmy  autokarem  do greckokatolickiej cerkwi w Komańczy. Po cerkwi oprowadził nas ks. Proboszcz Andrzej, który przybliżył jej historię oraz opowiedział o życiu greckokatolickiego księdza. Wiele osób nabyło pamiątkowe ikony i płyty, wspierając w ten sposób tamtejszą wspólnotę parafialną. Po powrocie, o godz. 19.30 odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Była to okazja do wsłuchania się w głos Jezusa oraz uczynienia przemyśleń nad swoim życiem, przy Jezusie. Nabożeństwo zakończyło się Błogosławieństwem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. ks. Marcin

Copyright Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Katarzyny Aleksnadryjskiej Nowa Ruda Słupiec © - misiak4@gmail.com 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.